Laryngomed kontakt - laryngolog, foniatra, audiolog, logopeda - gabinet Kielce
Dobry laryngolog, dobry foniatra, dobry logopeda, dobry audiolog
gabinet laryngologiczny, logopedyczny, audiologiczny, foniatryczny
nzoz laryngomed kontakt
NZOZ Laryngomed
Poradnia i gabinet laryngologiczny - laryngolog
Poradnia i gabinet audiologiczny - audiolog
Poradnia i gabinet foniatryczny - foniatra
Poradnia i gabinet logopedyczny - logopeda
Poradnia protetyki narządu słuchu - aparaty słuchowe - wady słuchu
Kontakt - NZOZ Laryngomed - Kielce
Przychodnia Kielce, Świętokrzyskie
 
Laryngomed - Godziny otwarcia przychodni

Jak otrzymać dofinansowanie od NFZ?

Dofinansowanie zakupu aparatu słuchowego - Kielce

Świętokrzyskie Centrum Leczenia Zaburzeń Głosu ,Słuchu i Mowy NZOZ Laryngomed w Kielcach posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, który częściowo refunduje koszty zakupu aparatu słuchowego, indywidualnej wkładki usznej do aparatu słuchowego oraz systemów wspomagających słyszenie. Osoba dorosła może ubiegać się o dofinansowanie jeden raz na 5 lat, a dziecko raz na 3 lata.

Dorosła osoba może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 700 złotych dopłaty do aparatu słuchowego i do 50 złotych dopłaty do indywidualnej wkładki dousznej. W przypadku niedosłuchu obustronnego dopłata do drugiego aparatu dotyczy jedynie osób pracujących. Natomiast dziecko (do ukończenia nauki) może otrzymać 2000 złotych dofinansowania do aparatu słuchowego i 60 złotych do wkładki dousznej. Nie ma dodatkowych wymagań w przypadku niedosłuchu obustronnego u dzieci.

Osoby, u których orzeczono niepełnosprawność przez komisję lekarską mogą się również ubiegać o dodatkowe dofinansowanie do zakupu aparatu słuchowego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (jego wysokość jest uzależniona od dochodu przypadającego na jednego członka rodziny oraz środków, którymi dysponuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie).

Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia krok po korku:

1Pacjent udaje się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie uzyskuje skierowanie do lekarza laryngologa.

2Lekarz laryngolog w placówce posiadającej podpisany kontrakt z NFZ na świadczenie usług medycznych, wykonuje pacjentowi badanie laryngologiczne i wystawia wniosek na dofinansowanie do aparatu słuchowego i indywidualnej wkładki dousznej lub podjęte jest leczenie

3Pacjent udaje się do Narodowego Funduszu Zdrowia w celu potwierdzenie dofinansowania.

4W celu wykonania doboru aparatu słuchowego i profesjonalnego badania słuchu pacjent zgłasza się do Centrum Laryngomed, które realizuje wnioski NFZ.


 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Ochrona Danych Osobowych w NZOZ Laryngomed.